Classic 65cm Basin & Brushed Aluminium Basin Stand by Burlington
€1,413.00 incl.VAT
| Finish | White |
|---|---|
| Range | Classic |
| Material | Fire Clay |
| Accent Colour | Brushed Aluminium |
| Shape | Rectangular |
| Length | 575mm |
| Width | 650mm |
| Height | 830mm |
| Weight | 27.3kg |
| Tap Holes | 1 |
| Waste Options | Standard |
| Compliance | BS EN 14688:2006 Sanitary appliances. Wash basins. Functional requirements and test methods BS EN 31:2011 Pedestal wash basins. Connecting dimensions |
| Additional Information |
|
Drawing is HERE
My Wishlist
My Wishlist



Reviews
There are no reviews yet.