Edwardian Black 56cm Basin with Basin Stand by Burlington
€1,213.00 incl.VAT
| Finish | Black |
|---|---|
| Range | Edwardian |
| Material | Vitreous China |
| Shape | Rectangular |
| Length | 470mm |
| Width | 560mm |
| Height | 900mm |
| Weight | 22.25kg |
| Tap Holes | 1 |
| Waste Options | Standard |
| Compliance | BS EN 14688:2006 Sanitary appliances. Wash basins. Functional requirements and test methods BS EN 31:2011 Pedestal wash basins. Connecting dimensions |
| Additional Information |
|
Drawing is HERE
My Wishlist
My Wishlist




Reviews
There are no reviews yet.